Disidenti
Sport

Shifër “e çmendur”/ Mediumi spanjoll publikon pagën e Muriqit për muaj, javë, ditë e orë

Tashmë sulmuesi i Kosovës ka kompletuar transferimin e tij më të shtrejtë madje edhe në histori të Mallorcas.

Muriqi u shit nga Lazio për çmimin 10 milionë euro, ku 4 milionë e 300 mijë euro i takojnë atij në sezon.

Sipas mediumit spanjoll, “UltimaHora” paga e Muriqit e kthyer në neto është e barabartë me 2 milionë e 187 euro që i dalin kosovarit në konto.

Kështu, numri 9 i Mallorcas fiton 182 mijë euro në muaj, 41 mijë e 900 euro në javë, 5990 euro në ditë e 249 euro në orë.

Kujtojmë se Muriqi ishte për huazim një vjeçar nga Lazio te Mallorca, ku dhe klubi spanjoll vendosi ta blejë përfunimisht atë.

Tifozi 100 vjeçar: Do ta jepja edhe pensionin tim që Interi ta eliminojë Milanin

Disidenti.net

“Kombëtaren e dua pa futbollistët nga Kosova”, tifozi i Tiranës befason me deklaratën: S’japin 100%

Disidenti.net

Me plis në kokë, boksieri shqiptar i pa ndalshëm në Gjermani

Disidenti.net
Disidenti

Shifër “e çmendur”/ Mediumi spanjoll publikon pagën e Muriqit për muaj, javë, ditë e orë