Disidenti
Lajme

Rizvanolli e mban mbrapsht dosjen e marrëveshjes, e përmirëson homologia e saj

Pas përfundimit të mbledhjes së dy qeverive, ministrat kanë nënshkruar marrëveshjet mes dy vendeve.

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli dhe homologia e saj në Shqipëri kanë nënshkruar memorandumin e bashkëpunimit në sektorin e energjisë mes dy ministrive dhe memorandumin për bashkëpunim për zhvillimin e terminalit “lungomare” të Vlorës.

Pas nënshkrimit, Rizvanolli e mbajti mbrapsht dosjen e marrëveshjes, ndërsa homologia e saj e përmirësoi.

“As sot as mas zgjedhjeve”, AAK-ja me vijë të kuqe për LVV-në

Disidenti.net

Hajnat në Gjakovë vjedhin pajisjet e makinave për shtrimin e asfaltit të kompanisë “Benita”, dëmi rreth 15 mijë euro

Disidenti.net

Kraki “shpërthen” ndaj Escobar e Lajçakut: S’janë Amerika e Evropa, Kosova nuk është as Sudan, e as Libi që me i vendos sanksione

Disidenti.net
Disidenti

Rizvanolli e mban mbrapsht dosjen e marrëveshjes, e përmirëson homologia e saj