Disidenti
Lajme

Rifat Jashari e Albin Kurti të buzëqeshur bashkë/ Gjinvoci: S’e maj n’men dorë për dore me Hashimin as me Kadrinë as me Saminë

5, 6 dhe 7 marsi shënon 25 vjetorin e Epopesë së UÇK-së.

Për nder të këtij 25 vjetori, po mbahen aktivitetie të shumta për të shënuar Epopenë e UÇK-së, të organizuara nga Qeveria e Kosovës.

E, në fotografinë e publikuar shihet Albin Kurti dhe Rifat Jashari të kapu për dore dhe të buzëqeshur, ë duket se rpaorti i tyre është i mirë.

Aktivisti Rron Gjinovci ka reaguar në lidhje me këtë duke thënë se nuk mbahet mend ndonjëherë që Jashari ka kapur për dore Thaçin, Veselin apo edhe Lushtakun.

“S’e maj në men dorë për dore me Hashimin as me Kadrinë as me Saminë”, ka shkruar Gjinovci në Facebook.

Kujtojmë, se shënimi i Epopesë, vazhdon edhe nesër me ndezjen e zjarreve në Prekaz, Prishtinë, por edhe me aktivitete të tjera.

Patundshmëria “prek qiellin”, banesat në Prishtinë arrijnë 1000 deri në 2.500 euro/m2

Disidenti.net

Mblidhet Bordi i ZRrE-së, sot pritet shtrenjtimi i rrymës elektrike

Disidenti.net

“Serbia e ka humbur Kosovën”, Gjukanoviç: Po ndjek politikën e Putinit që kërkon të rikthejë sovjetizmin

Disidenti.net
Disidenti

Rifat Jashari e Albin Kurti të buzëqeshur bashkë/ Gjinvoci: S’e maj n’men dorë për dore me Hashimin as me Kadrinë as me Saminë