Disidenti
Lajme

Ramush Haradinaj shkon për ngushëllime tek familja e Liridona Ademajt: Shpresojmë të mos ketë më kurrë raste si ky në shoqërinë tonë

0Shares

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka bërë të ditur se sot ka shkruar për ngushëllime tek familja e Liridona Ademajt, që u vra të mërkurën në Prishtinë.

Haradinaj ka thënë se lehtësimi i dhimbjes për këtë rast të rëndë për familjen e për shoqërinë vjen vetëm nga puna e mirë e organeve të rendit dhe drejtësisë.

“Sot bashkë me kryetarin Ardian Gjini dhe bashkëpunëtorë qëndrova në familjen e Hajdar Ademaj, në fshatin Rracaj, për t’i shprehur ngushëllime për vajzën, Liridonën, edhe pse në një rast si ky fjalët nuk kanë peshë.

Lehtësimi për familjen e për shoqërinë vjen vetëm nga puna e mirë e organeve të rendit dhe drejtësisë.
Forcimi i mëtejmë i shtetit ligjor është parakusht që të mos ketë vend më për krime si ky kurrë më në shoqërine tonë.”, ka shkruar ai.

Në lidhje me këtë rast është arrestuar edhe bashkëshorti i Liridonës, Naim Murseli.

Murseli është arrestuar në dyshimin se ka paguar për vrasjen e bashkëshortes.

Sistemi i Perëndimit së shpejti edhe në Kosovë, e kthen shishen, i merr paratë

Disidenti.net

“Çka nëse e sheh në rrugë”, babai i Rizës flet pas lirimit të Sekiraqës: Shohim se si do të zhvillohet – mirë jo

Disidenti.net

35-vjetori i grevës së minatorëve, Kurti: Me guxim politik, ky komunitet e dridhi gjithë ish-Jugosllavinë

Disidenti.net