Disidenti
Lajme

Ramush Haradinaj i del në krah Kurtit: Vendimi për vendosjen e reciprocitetit me Serbinë është i drejtë dhe i ligjshëm

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka përkrahur masën e reciprocitetit të vendosur nga Qeveria e Kosova derisa ka bërë thirrje për serbët e veriut që të ruajnë qetësinë dhe të respektojnë ligjin.

Ai ka thënë se vendimi për vendosjen e reciprocitetit është i drejtë dhe i ligjshëm e bazohet në ligjet vendore e ndërkombëtare.

“Të dashur qytetarë të Kosovës, Vendimi për vendosjen e reciprocitetit me Serbinë është i drejtë dhe i ligjshëm edhe në bazë të ligjeve vendore, por edhe atyre ndërkombëtare. Mbështesim institucionet e vendit, organet e rendit dhe sigurisë, për zbatimin e këtij vendimi të drejtë e të ligjshëm”, ka shkruar ai.

“Bëjmë thirrje që qytetarët serb në veri të vendit, të përmbahen dhe të ruajnë qetësinë, rendin e ligjin”, përfundoi |Haradinaj.

MPB kërkon 50 punëtorë, nuk kërkohet diploma e fakultetit as përvoja e punës

Disidenti.net

Krasniqi: Konfliktin në veri e evitoi në momentin e fundit ky zyrtar amerikan, hera e dytë që Kurti po e rrezikon vendin

Disidenti.net

Shuhen shpresat e Serbisë për Asociacionin/ Juristi nga Belgjika ka disa pyetje që nuk do iu pëlqejnë Thaçit e Mustafës!

Disidenti.net
Disidenti

Ramush Haradinaj i del në krah Kurtit: Vendimi për vendosjen e reciprocitetit me Serbinë është i drejtë dhe i ligjshëm