Disidenti
Sport

Përfundon gjysmëfinalja e parë mes Istogut dhe Dukagjinit e zhvilluar në lloçin e stadiumit ‘Demush Mavraj”

Ka përfunduar gjysmëfinalja e parë e Kupës së Kosovës e zhvilluar mes Istogut dhe Dukagjinit.

Në takimin e luajtur në fushën e mbuluar me lloç në stadiumin ‘Demush Mavraj’, fitore ka arritur ekipi nga Klina që e ka mposhtur Istogun me rezultat 2-1.

Golat për Dukagjinin i shënuan, Altin Merlaku (29’) dhe një autogol (76’), kurse golin e vetëm për istogasit e realizoi, Ragip Mazrekaj (75’).

Ndeshja kthyese mes Dukagjinit dhe Istogut zhvillohet pas dy jave në stadiumin ’18 Qershori’ në Klinë.

Kosova me katër klube në Evropë, e veç një stadium me standarde të UEFA-s

Disidenti.net

Tifozët nxjerrin parullën në stadiumin “Air Albania”: Lidhje Kosovë – Shqipëri, jo Open Balkan me Serbi

Disidenti.net

Kurti nga stadiumi: Nëse Kosova vazhdon të luajë kështu, do t’na duhet një stadium më i madh

Disidenti.net
Disidenti

Përfundon gjysmëfinalja e parë mes Istogut dhe Dukagjinit e zhvilluar në lloçin e stadiumit ‘Demush Mavraj”