Disidenti
Sport

Përfundon gjysmëfinalja e parë mes Istogut dhe Dukagjinit e zhvilluar në lloçin e stadiumit ‘Demush Mavraj”

0Shares

Ka përfunduar gjysmëfinalja e parë e Kupës së Kosovës e zhvilluar mes Istogut dhe Dukagjinit.

Në takimin e luajtur në fushën e mbuluar me lloç në stadiumin ‘Demush Mavraj’, fitore ka arritur ekipi nga Klina që e ka mposhtur Istogun me rezultat 2-1.

Golat për Dukagjinin i shënuan, Altin Merlaku (29’) dhe një autogol (76’), kurse golin e vetëm për istogasit e realizoi, Ragip Mazrekaj (75’).

Ndeshja kthyese mes Dukagjinit dhe Istogut zhvillohet pas dy jave në stadiumin ’18 Qershori’ në Klinë.

“Kam marr pasaportën e Shqipërisë, shpresoj të shkoj në Euro 2024” – Arbër Hoxha flet për mos ftesën nga Kosova

Disidenti.net

VIDEO: “Çmendet” presidenti i skuadrës turke, i nxin syrin arbitrit

Disidenti.net

Për herë të parë bie nga kategoria/ Tifozët e Santos djegin qytetin, përplasen edhe me policinë

Disidenti.net