Disidenti
Lajme

Pal Lekaj pasi s’kaloi mocioni për shkarkim të Bordit të ZRRE-së: Zoti ju vraftë

Komisioni për Ekonomi e ka shqyrtuar sot mocionin e Grupit Parlamentar të LDK-së për shkarkimin e Bordit të Zyrës së Rregullatorit të Energjisë.

Ky mocion s’ka kaluar pasi 6 anëtarët votuan kundër, ndërsa 3 ishin për.

Pas votimit, deputeti i AAK-së, Pal Lekaj tha me humor “Zoti ju vraftë”.

LDK-ja me këtë mocion pretendonte se ZRRE-ja nuk e kishte marrë parasysh paralajmërimin për krizë dhe se kishte bërë shkelje e diskriminim ndaj konsumatorëve me vendimin për shtrenjtimin e rrymës.

Ky është 19-vjeçari që u godit për vdekje në Prishtinë, po shpërndante porositë me motoçikletë

Disidenti.net

“A u kënaqet?”, momenti kur Nuredin Lushtaku dërgohet në paraburgim

Disidenti.net

30 ditë paraburgim për Nuredin Lushtakun dhe të tjerët

Disidenti.net
Disidenti

Pal Lekaj pasi s’kaloi mocioni për shkarkim të Bordit të ZRRE-së: Zoti ju vraftë