Disidenti
Lajme

Molliqaj për shtëpinë e Kurtit: Pse nuk po publikohet kontrata?

0Shares

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, ka reaguar në lidhje me ndërrimin e vendbanimit të kryeministrit Kurti.


Molliqaj, tha se nëse familja e Kurtit jeton në Norvegji, përse i duhet atij një shtëpi kaq e madhe.

Ai gjithashtu shtoi se Kurti ka kaluar tani në lagjen më të shtrenjtë të Prishtinës, e që kjo sipas tij ngrit shumë pyetje.

Postimi i Molliqajt:

”NË POLITIKË DUHET TË VARFËROHEMI, E JO TË PASUROHEMI” – Kurti

Pak vite më vonë, Kurti posedon banesë në vlerë 400,000€ në Norvegji, ndërsa zhvendoset në shtëpi 500m² në Tasligje.

Në shtëpinë që shihni në foto banon Albin Kurti. Për dikë kjo mund të dukej e pabesueshme para pak ditësh, por mendësia e tij çon pashmangshëm këtu.

Mbase militantët e VV-së tash mund të argumentojnë se Kurti nuk e ka blerë këtë shtëpi por jeton aty me qera. Dhe kjo mund të jetë e vërtetë, por megjithatë ndërrimi i vendbanimit nga 60m² në rreth 500m² në një nga lagjet më shtrenjta të Prishtinës, ngritë disa pyetje.

Nëse paguan qera, si mbulohen shpenzimet? Qeraja mujore për një shtëpi të tillë kushton sa paga mujore e kryeministrit. Pse nuk po publikohet kontrata?

Kurti thoshte se në politikë duhet të varfërohemi, e jo të pasurohemi. Çka po ndodh tash? Pse pas 1 jave në qeveri, Kurti ka nevojë të jetojë në shtëpi 500m², kur dihet që ai jeton krejtësisht i vetëm pasi që familja i jeton në Norvegji?

Fondacioni Golden Eagle bën thirrje për krijimin e fondit për Policinë e Kosovës, ndanë 30,000 euro

Disidenti.net

Mirena: Afrim Bunjaku, që sot ra në detyrë, shteti nuk i ka garantuar as sigurim shëndetësor, as sigurim jetësor, e Qeveria ua ka hequr edhe shtesat për rrezikshmëri në punë

Disidenti.net

“Ma shpejt se t’i jepi 2-3 shuplaka”/ I riu në Prishtinë kapet me Policinë pasi e gjobitën për shkelje në trafik

Disidenti.net
Disidenti

Molliqaj për shtëpinë e Kurtit: Pse nuk po publikohet kontrata?