Disidenti
Lajme

Merkel i shkruan letër Vjosa Osmanit: Më ke gëzuar shumë, të dëshiroj shumë fat

Këshilltari i u.d Presidentes Vjosa Osmani, Artan Murati, ka publikuar një letër që kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, i ka dërguar Osmanit.

Në letrën e saj Merkel i shkruan Osmanit se është mjaft e gëzuar për fjalët e saj miqësore dhe urimet e saj për ditën e festave. Merkel tutje i uroj asaj gjitha të mirat dhe besim në të ardhmen.

Më tutje mund të lexoni letrën:

Rreshtat tuaj miqësorë dhe urimet tuaja për ditët e festave si dhe besimi i treguar ndaj meje më kanë gëzuar shumë. Faleminderit shumë për vlerësimin dhe mbështetjen tuaj.

Edhe pse kohët janë të vështira, unë në vitin e ri po hy me shumë shpresë. Juve dhe familjeve tuaja Ju dëshiroj nga zemra gjithë të mirat për vitin 2021 dhe mbi të gjitha shëndet, fat dhe edhe më tej besim në të ardhmen.

Angela Merkel

Punëtorët e ‘Europcar’ i hyjnë dajak rreshterit policor në Aeroportin e Prishtinës, e bëjnë për spital

Disidenti.net

Prilli mund të sjell reshje bore në Kosovë

Disidenti.net

Pse Kurti nuk gjendet në studiot e Klan Kosova? Kjo është arsyeja sipas gazetarit Buzhala

Disidenti.net
Disidenti

Merkel i shkruan letër Vjosa Osmanit: Më ke gëzuar shumë, të dëshiroj shumë fat