Disidenti
Lajme

Meliza Haradinaj-Stublla reagon pas certifikimit të rezultateve: Sipas saj mediat e kanë fajin pse ajo nuk u bë deputete

0Shares

Ish-ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj ka reaguar pasi mbeti jashtë Kuvendit pas certifikimit të rezultateve sot nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), transmeton Gazeta Metro.


Haradinaj-Stublla incizimin e publikuar nga Insajderi e quajtur skemë kriminale e cila funksionoi dhe u tjetërsua vullneti qytetar pas certifikimit të rezultateve nga KQZ-ja.

“Incizimi i inskenuar e i sponzorizuar, që u publikua ditë më parë, që u interpretua nga pseudo-portalet sipas dëshirës së porositësve, se kinse bashkëshorti im implikohet në bisedat e ulëta që zhvilloheshin në atë video 30 minutëshe, përmban tregues të mjaftueshëm e të bindshëm për inskenimin e dobët teatral që bëri banda kriminale sponzorizuese e kësaj fushate denigruese kundër meje”, ka shkruar ajo.

Ajo i ka bërë thirrje kryeprokurorit të Prishtinës, Kujtim Munishi që të deklarohet pasi emri i tij përmendet në incizimin e publikuar nga Insajderi.

“I bëj thirrje publike Kryeprokurorit të Prishtinës Kujtim Munishi, i cili apostrofohet nga personi i tretë në këtë video publike në minutin 25:10, që të deklarohet se nëse ekziston lidhja e tij me këtë person, nëse e ka takuar siç po pretendohet në video, dhe kush është ai. Personi i tretë zbardhë gjithçka… madje edhe porositësin ‘politik’ që ka udhëzuar inskenimin e kësaj videoje, dhe ka kurdisur votat në QNR”, ka shkruar ajo.

Më poshtë postimi i plotë i saj.

Putin: Ata që dërgojnë forcat e tyre në vendin tonë, do të përballen me pasoja tragjike

Disidenti.net

Hajnat bëjnë kërdi në një banesë në Prishtinë, vjedhin rreth 88 mijë euro para të gatshme

Disidenti.net

Kurti s’mori pjesë në Samitin në Tiranë, Krasniqi: Kryeministër idhnak ku je? Kfjellu

Disidenti.net