Disidenti
Lajme

LAJMI I FUNDIT: Lëshonet sërish alarmi në Veri të Kosovës

Pas tensioneve në Veri të Mitrovicës, alarmi i rrezikut është lëshuar sërish në orët e vona.

Ky alarm vije sot, më 31 korrik, para 1 gushtit, kohës kur pritet të hyjë në fuqi vendimi i qeverisë për ndërrimin e targave serbe me ato RKS, si dhe reciprocitetit për letërnjoftimet serbe.

Gjithashtu, gjatë ditës së sotme janë lëshuar disa herë alarmet.

Ndryshe për situatën e krijuar në Veri të vendit ka reaguar edhe kryeministri Kurti i cili ka akuzuar, Vuçiqin dhe Petkoviçin për gjendjen e sotme.

MPB kërkon 50 punëtorë, nuk kërkohet diploma e fakultetit as përvoja e punës

Disidenti.net

Krasniqi: Konfliktin në veri e evitoi në momentin e fundit ky zyrtar amerikan, hera e dytë që Kurti po e rrezikon vendin

Disidenti.net

Shuhen shpresat e Serbisë për Asociacionin/ Juristi nga Belgjika ka disa pyetje që nuk do iu pëlqejnë Thaçit e Mustafës!

Disidenti.net
Disidenti

LAJMI I FUNDIT: Lëshonet sërish alarmi në Veri të Kosovës