Disidenti
Lajme

Kurti: Synojmë vaksinimin e rreth 60% të popullsisë, do të vazhdojë edhe procesi i vetingut

Kandidati për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti, ka thënë që sot është arritur ajo që deri tani është dukur e paaritshme për qytetarët e Kosovës.

Duke e parë si sfidën kryesore pandeminë, Kurti ka premtuar vaksinimin e 60% të qytetarëve të Kosovës.

“S’ka dyshim që pandemia mbetet sfida kryesore. Do të fillojmë një plan me masat që ulin numrin e masave të reja dhe çojnë drejt eliminimit të rasteve të vdekjeve. Synojmë vaksinimin e rreth 60% të popullsisë. Drejtësia, shëndetësia, ekonomia, kanë nevojë për reformë”.

“Do të fillojmë me reformën në drejtësi. Procesi i vetingut, do të vazhdojë aty ku ka mbetur. Do të jetë një proces, fer, transparent dhe jo hakmarrës”.

 

“As sot as mas zgjedhjeve”, AAK-ja me vijë të kuqe për LVV-në

Disidenti.net

Hajnat në Gjakovë vjedhin pajisjet e makinave për shtrimin e asfaltit të kompanisë “Benita”, dëmi rreth 15 mijë euro

Disidenti.net

Kraki “shpërthen” ndaj Escobar e Lajçakut: S’janë Amerika e Evropa, Kosova nuk është as Sudan, e as Libi që me i vendos sanksione

Disidenti.net
Disidenti

Kurti: Synojmë vaksinimin e rreth 60% të popullsisë, do të vazhdojë edhe procesi i vetingut