Disidenti
Lajme

Këso pamje me reshje bore pritet të kemi sërish!

0Shares

Dimri ende nuk e ka dhënë fjalën përfundimtare, prandaj përkundër temperaturave pranverore që mbretëruan ditëve të kaluara gjatë kësaj jave pritet të kemi depërtimin e masave të reja të ftohta me origjinë polare.

Këto masa të ftohta ajrore në kombinim me masat e lagështa ajrore që vijnë nga Mesdheu ose Italia do të na sjellin edhe reshje atmosferike. Në Kosovë përpos reshjeve të shiut pritet të kemi edhe reshje bore, madje në disa intervale pritet të kemi reshje të dendura bore sidomos mëngjesin e së mërkurës.

Reshjet më të dendura të borës priten në veriun e Malit të Zi, por edhe në veri dhe verilindje të Shqipërisë.

Detaje të reja sigurisht do japim gjatë ditës së nesërme.

Fondacioni Golden Eagle bën thirrje për krijimin e fondit për Policinë e Kosovës, ndanë 30,000 euro

Disidenti.net

Mirena: Afrim Bunjaku, që sot ra në detyrë, shteti nuk i ka garantuar as sigurim shëndetësor, as sigurim jetësor, e Qeveria ua ka hequr edhe shtesat për rrezikshmëri në punë

Disidenti.net

“Ma shpejt se t’i jepi 2-3 shuplaka”/ I riu në Prishtinë kapet me Policinë pasi e gjobitën për shkelje në trafik

Disidenti.net
Disidenti

Këso pamje me reshje bore pritet të kemi sërish!