Disidenti
Lajme

Kërkuan zgjedhje të reja, Kurti ironizon ‘keq’ me opozitën: Paralajmëron ‘zhdukjen’ e saj nëse ndodhë kjo gjë

0Shares

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në një konferencë për media ka foluar edhe për planet e opozitës për rrëzimin e qeverisë.

Kurti ka paralajmëruar opozitën se në rast të zgjedhjeve të parakoshme, ajo do pësojë humbje të thellë.

Po ashtu, kryeministri parashikoi edhe mundësinë e ‘zhdukjes’ së opozitës, transmeton “Bota sot”.

“Kam dëgjuar që opozita herë kërkon dorëheqjen time, herë kërkon shkarkimin tim, e herë kërkon zgjedhje të parakohshme. Zgjedhjet e parakohshme në Kosovë nuk i konvenojnë as qeverisë dhe as opozitës. Opozitës nuk i konvenojnë zgejdhjet sepse i humbë. E qeverisë nuk i konvenojnë zgjedhjet sepse zhduket opozita! Unë jam i interesuar që ta mund në zgjedhje opozitën, por jo që ta zhduk!”, u shpreh ai.

Rrëfim nga Veriu – serbi që ka prindërit në Banjskë: Policia u solli ilaçe, ushqim dhe pije

Disidenti.net

“150 eksplozivë dinamit dhe 235 karikatorë për kallashnikov”, Policia publikon listën e armatimit të konfiskuar në veri

Disidenti.net

Momenti kur sulmuesit serbë ikin maleve nga autoritetet e Kosovës

Disidenti.net
Disidenti

Kërkuan zgjedhje të reja, Kurti ironizon ‘keq’ me opozitën: Paralajmëron ‘zhdukjen’ e saj nëse ndodhë kjo gjë