Disidenti
Lajme

“Jo vetëm revole me shurdhues, por edhe tanke ruse…”/ Naim Miftari i reagon Abelard Tahirit pasi shau me robë në Kuvend

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri sot në seancën e Kuvendit të Kosovës shau me robë.

“A robt jav q….”, është dëgjuar Tahiri duke sharë.

E për këtë deklaratë të Tahirit ka pasur reagime të shumta.

Deputetit të PDK-së, i ka reaguar ish-eprori i lartë i UÇK-së, Naim Miftari.

Ai me ironi thotë se, si mos të shahen LVV-ja dhe Lista Guxo, pasi që nuk po i lejojnë të vjedhim më.

Ai duke ironizuar tutje thotë se, jo vetëm revole me shurdhues por edhe tenka duhet blerë për të larguar këtë qeveri nga pushteti.

Postimi i plotë:

E ku mos me jau shajtë krejt robët LVV-LG dhe krejt pozitës kur na kanë tha kaqepin s’po lajnë sen me vjedhë më, as leshi s’po i han kryministrit që na u ka tha fyti që një vit kun as çkrrap s’kemi mujt me ia ba asnjë tenderi asnjë tokë… edhe plus Ramazan tash!

Jo revole me shurdhues, por edhe tenka të rusit duhet me ble e me i largu nga pushteti këta mizevira nëse nuk je hajn, rrenc, tradhtar, e kurvar.. sun mbanë pushtet në Kosovë!

Thaçi: VV ia paska mësy kapjen e Këshillit Drejtues të UP-së, epsh pushteti

Disidenti.net

Shkëlzen Gashi: Frikohem se VV do ta përkeqësojë arsimin në Kosovë, se për që e reformon jo

Disidenti.net

Gjinovci: Urime Kryeministrit kapjen e institucioneve arsimore

Disidenti.net
Disidenti

“Jo vetëm revole me shurdhues, por edhe tanke ruse…”/ Naim Miftari i reagon Abelard Tahirit pasi shau me robë në Kuvend