Disidenti
Lajme

Ja nga sa vota morën Abdixhiku, Haziri dhe Mustafa

0Shares

Lumir Abdixhiku është kryetari më i ri i LDK’së, i cili është zgjedhur me 190 vota të delegatëve,Ndërsa kandidati i dytë, Lutfi Haziri ka marrë 116 vota.I treti në këtë garë, Besian Mustafa ka marrë 16 vota, dhe 6 vota janë shpallë të pavlefshme.Në këtë Kuvend zgjedhor të LDK’së, gjithsej 329 delegatë kanë votuar, duke arritur të zgjidhet kryetarin qysh në raundin e parë.

Radojiçiq e fshin “Viberin” pasi gjurmohet nga mediat, dyshohet se është i plagosur rëndë

Disidenti.net

Rrëfim nga Veriu – serbi që ka prindërit në Banjskë: Policia u solli ilaçe, ushqim dhe pije

Disidenti.net

“150 eksplozivë dinamit dhe 235 karikatorë për kallashnikov”, Policia publikon listën e armatimit të konfiskuar në veri

Disidenti.net
Disidenti

Ja nga sa vota morën Abdixhiku, Haziri dhe Mustafa