Disidenti
Lajme

“I kam vra 30 milicë serbë” – publikohen foto të rralla të Bedri Krasniqit në UÇK

0Shares

Bedri Krasniqi ka qenë një prej personave më të përfolur gjatë javëve të fundit.

Kjo për shkak se i njëjti, ani pse vazhdon të vuajë dënimin për një rast të vrasjes dhe një rast të kidnapimit, u bë viral me deklarat e tij në gjyaktë, ku po gjykohej për një rast tjetër të vrasjes të një polici kosovar dhe një të UNMIK-ut.

Në një rast gjatë seancave gjyqësore, Bedri Krasniqi ka rrëfyer se si kur ka qenë fëmijë ka dëshmuar dhunën e policisë serbe ndaj babait të tij.

Kur i kishte mbushur 17-vjeç, Krasniqi iu bashkua radhëve të UÇK-së dhe ka deklaruar se ka vrarë rreth 30 policë serbë në një aksion të UÇK-së.

Lajmi.net ka siguruar edhe fotografi të rralla të Bedri Krasniqit në UÇK, e që duket se është në moshë të re.

 

Ndiqni videon për të parë fotot:

 

 

 

E trishtë: Ky është 18-vjeçari që u gjet pa shenja jete në Deçan, dyshohet se i dha fund jetës së tij

Disidenti.net

Si u vra nga Bandat Kriminale në Francë ish-ushtari i UÇK-së?

Disidenti.net

Të shtëna me armë në restorant “Leo” në Pejë – plagosen dy persona

Disidenti.net
Disidenti

“I kam vra 30 milicë serbë” – publikohen foto të rralla të Bedri Krasniqit në UÇK