Gjinovci, në emisionin ‘Pressing’ në T7, tregon t’i ketë thënë Kurtit se do t’i mungojë një nga parullat e shpeshta të përdorura në protestat e organizuara nga Vetëvendosjea, shkruan Gazeta Express.

“Krijuam kontakt u pershendetem nga largësia. Dhe natyrisht që e përshëndeta edhe ushtruesen e detyrës. A din çka i thashë: Na keni lon shumë keq se një nga parullat e mia favorite është me hajna nuk ka shtet, tash e kem problem se 4 vjet s’kena me e përdor këtë”, tha ai.

“Mund t’iu them që të dytë ishin në humor të mirë, bënin hajgare të ndryshme. Mu dokën që janë shumë komod”, shtoi tutje ai.