Disidenti
Sport

Emërllahu refuzon ftesën e Shqipërisë, zgjedh të luajë për Kosovën

Gazetës Nacionale përmes burimeve të saj mëson se mesfushori i Ballkanit, Lindon Emërllahu, ka refuzuar ftesën e Shqipërisë, duke shprehur dëshirë që të luajë për Kosovën. Ai tashmë është ftuar nga Giresse.

Lindon Emërllahu po kalon në një formë të shkëlqyer me Ballkanin. Falë paraqitjeve të tij të mira, ai është vënë në shënjestër jo vetëm të Kombëtares së Kosovës, por edhe asaj të Shqipërisë.

Mirëpo në bazë të informatave që posedon Gazeta Nacionale, lojtari ka zgjedhur që ta pranojë ftesën e Kosovës para asaj të Shqipërisë, duke u dhënë përparësi “dardanëve”.

Kësisoj, ai do të jetë në gatishmëri të përzgjedhësit Alain Giresse për dy ndeshjet kualifikuese që do t’i luajë Kosova në fund të muajit shtator ndaj Irlandës Veriore në udhëtim dhe Qipros në “Fadil Vokrri”.

Probleme për Modricin, ja sa do t’i mungoj Realit

Disidenti.net

Kosova dhuron spektakël, e pamëshirshme ndaj Qipros

Disidenti.net

Moderatorja shqiptare e zbulon emrin e futbollistit të Kombëtares që i dërgoi mesazhe natën vonë

Disidenti.net
Disidenti

Emërllahu refuzon ftesën e Shqipërisë, zgjedh të luajë për Kosovën