Disidenti
Lajme

Eksperti i komunikacionit: Gratë janë më të kujdesshme në trafik se burrat

Eksperti i komunikacionit, Bekim Ahmeti, cilëson se, në trafik, gratë janë më të kujdesshme se burrat.

Ai ka thënë se shoferet gra bëjnë më pak aksidente.

“Problemi nuk është që ne nuk po dimë me ngas automobilin. Tek gjinia e kundërt, tek femrat, kur dalin me automjet më së paku kemi numër të aksidenteve sepse kujdesen më shumë, mirëpo problemi është që dëshira e madhe për me ngas automjetin ne i themi edhe shofer i dobët”, tha ai në T7.

Ahmeti e pranoi se ka keqpërdorime edhe tek procesi i marrjes së patentë shoferëve.

“Nuk e mohoj që edhe patentë shoferët keqpërdoren gjatë marrjes. Tek patentë shoferi ne duhet me e aftësu ngasësin. Jo me e bë inxhinier të komunikacionit por atij me ia mësu gjërat elementare që nesër i shërbejnë”, deklaroi ai.

Qeriqi përlotet nga statusi i Muratit: Ende vuaj nga dhimtë e plagëve, kur ky flinte, unë isha në Pashtrik

Disidenti.net

Osmani: Lajçak s’është president i Kosovës – S’ka Asociacion, OJQ mund të ketë

Disidenti.net

Shkëlzen Gashi e imiton dhe ia përmend shampanjën Çollakut: Keni vjedhë sa keni mujtë

Disidenti.net
Disidenti

Eksperti i komunikacionit: Gratë janë më të kujdesshme në trafik se burrat