Disidenti
Sport

E bukur kjo! Flamuri shqiptar shfaqet në ndeshjen Brazil – Zvicër

Kombëtarja e Brazilit ka siguruar kualifikimin në raundin tjetër pas fitores së vështirë ndaj Zvicrës, në kuadër të xhiros së dytë në fazën e grupeve të Kupës së Botës “Katar 2022”.

Brazilianët padyshim ishin më të mirë duke rrezikuar nga minuta e parë dhe ndoshta me plot meritë fitoi në fund me rezultat minimal 1:0

E në shkallët e stadiumit, u shfaq edhe flamuri shqiptar, pikërisht në ditën e flamurit, 28 nëntor.

Taulant Xhaka konfrontohet me kapitenin e Baselit pas humbjes, Graniti shpërthen ndaj të gjithëve në Instagram

Disidenti.net

Publikohen pagat e lojtarëve të Arsenalit: Xhaka në top pesëshe. Ja sa paguhet futbollisti shqiptar

Disidenti.net

Granit Xhaka shpallet lojtari më i mirë i vitit 2022 në Zvicër

Disidenti.net
Disidenti

E bukur kjo! Flamuri shqiptar shfaqet në ndeshjen Brazil – Zvicër