Disidenti
Lajme

Detaje të reja nga tragjedia e familjes kosovare në Zvicër: Ardit S. e rrahu për vdekje gruan e tij Besime S. 44 vjeçe

Javën e kaluar Ardit S. u përpoq të vriste gruan e tij Besime S. në Schafisheim AG. Besimja 44-vjeçe ishte në njësinë e kujdesit intensiv me dëmtime serioze për rreth një javë. Ajo nuk mundi t’u bëjë ballë plagëve dhe tani ka vdekur raportojnë mediat zvicerane.


Ishte pak para orës 1 të mëngjesit të së premtes kur policia mori thirrjen në 911. Diçka e keqe kishte ndodhur në një shtëpi me një familje në Juraweg në Schafisheim AG. Një vajzë raportoi se një grindje me prindërit e saj ishte përshkallëzuar, përcjell Gazeta Online Reporteri.net.

Në vendngjarje, shërbimet e vendosura të urgjencës hasin në Besime S. 44 vjeçe. Ajo shtrihej e pajetë në shtrat. Shërbimet e ndihmës së shpejtë menjëherë luftuan që ta kthejnë në jetë 44-vjeçaren. Ata arrijnë të ringjallin gruan e lënduar dhe më pas e dërguan në spital. Që nga ajo kohë ajo ka qenë në njësinë e kujdesit intensiv. Siç raporton “20 Minuten” , gruaja tani ka ndërruar jetë.

“Ne sapo mësuam për këtë dhe të gjithë jemi të shkatërruar,” i thanë të afërmit gazetës. Besime S. vdiq në 17 mars, siç konfirmoi Prokurori Publik Aargau për VIEW.

Bashkëshorti i viktimës, Ardit S. me shtetësi zvicerane u arrestua pa rezistuar. Ai qëndroi në skenën e krimit në Schafisheim AG. 46-vjeçari, i cili punon për një kompani të madhe teknologjike në rajon, u arrestua pa rezistencë.

“Më preku thellë në shpirt, ike shumë herët”, postimi prekës i familjarit të 30-vjeçarit që humbi jetën pas aksidentit në Skenderaj

Disidenti.net

Grenell: Pasoja të rënda nëse Kurti deri të premten nuk u përmbahet angazhimeve që ka marrë

Disidenti.net

Mustafa: E prishëm koalicionin me VV për ta evituar konfrontimin me SHBA, ata e sollën Kurtin në pushtet

Disidenti.net
Disidenti

Detaje të reja nga tragjedia e familjes kosovare në Zvicër: Ardit S. e rrahu për vdekje gruan e tij Besime S. 44 vjeçe