Disidenti
Sport

Bremer merr numrin e legjendës së Juventusit dhe flet si lojtar i tyre: Jam këtu për të fituar, nuk kisha dyshime se cilin klub ta zgjidhja

Juventusi ka njoftuar se nënshkrimi i ri Gleison Bremer do të veshë fanellën me numrin 3, që e mbante çliruar Giorgio Chiellini.

Chiellini kishte veshur numrin 3 në secilin nga 17 sezonet e tij me Bianconerët.

Braziliani ka mbajtur numrin 3 edhe te Torino, ndërsa është shprehur i gatshëm për sfidën e re.

 

“Është një moment që më në fund ka ardhur, e kam pritur. Juventusi është një ekip i madh, jam shumë i lumtur dhe i lumtur që jam. Juventus është një ekip fitues, kam edhe ambicie për të fituar. Kam biseduar pak me Chiellinin dhe vendosa që Juventusi ishte skuadra më e mirë për mua”, ka thënë braziliani.

Ai do ta mbajë fanellën që e mbante Chiellini, duke thënë që është frymëzim.

“Sigurisht, Chiellini është mbrojtësi më i mirë italian, këtë e kam thënë gjithmonë. Kështu që jam frymëzuar pak nga ai dhe përpiqem ta bëj”, deklaroi Bremer.

Në fund ai u ndal e arsyeja pse zgjodhi Juventusin edhe pse kishte oferta të tjera, sidomos nga Interi.

 

“Kur pashë që erdhën Pogba dhe Di Maria, nuk kisha asnjë dyshim se kë të zgjidhja. Ne jemi një ekip i ndërtuar për të fituar. Siç thashë, unë gjithmonë dua të fitoj, Scudetton, Ligën e Kampionëve, gjithmonë dua të fitoj. Ky është qëllimi im”, përfundoi ai.

Ballkani mposht Shkupin në shtëpi – “me një këmbë” në Europa Conference League

Disidenti.net

Shuhet skuadra e dytë më e trofeshme në Kosovë

Disidenti.net

Wenger e pranon se ende është i “mërzitur” me largimin nga Arsenali

Disidenti.net
Disidenti

Bremer merr numrin e legjendës së Juventusit dhe flet si lojtar i tyre: Jam këtu për të fituar, nuk kisha dyshime se cilin klub ta zgjidhja