Disidenti
Lajme

‘Asociacion i maleve të Sharrit, të Lumit Lepenc’, ‘A je mirë çka po flet?’ – Përplasen Kurti e Abdixhiku

Kryeministri Albin Kurti teksa iu përgjigj kritikave e akuzave të opozitës për Asociacionin, e ka relativizuar me këtë deklaratë, transmeton Periskopi.

‘’Edhe më herët ju kam thënë, ka kuptim Asociacion të komuanve mbi bazë zhvillimore, Asc të maleve të sharrit ose bjeshkëve të Rugovës, ose të Lumit Lepenc por jo mbi baza etnike.’’, tha ai.

A je i vetëdijshëm çka po flet, a je mirë?, ia ktheu Abdixhiku.

Ju lutem ta ruan qetësinë dhe racionalitetin. ATO 22 UDHËZIME TË GJYKATËS TREGOJNË SA HERË KRYETARI JUAJ i nderit e ka shkelur Kushtetutën. Profesori që do thonin disa. Edhe unë. Ju falënderojë të gjithëve që i dëgjuat me vëmndje këto kushte dhe nuk dhatë mendime për heqjen e ndonjërit. Abdixhiku a po sugjeron të hyjmë me forcë në veri? Abdixhikun e kam pasë ministrin dhe Hotin zv veç me ju tregu diçka për këtë aspekt, Bislimi edhe Murati cilido prej tyre, këta dy bashkë s’janë as çereku i njëri tjetrit. I i njoh mirë, e kam pasë edhe ministrin e Brenshëm nga radhët e LDK’së dhe nuk kanë pasë këso idesh. Këyre idetë ua dirigjon karriga. Pra bëhet fjalë për deputë e ish ministra që ua dirigjon karriga mendiet e jo bindjet që i kanë, ose më mirë të them, që s’i kanë.’’

Patundshmëria “prek qiellin”, banesat në Prishtinë arrijnë 1000 deri në 2.500 euro/m2

Disidenti.net

Mblidhet Bordi i ZRrE-së, sot pritet shtrenjtimi i rrymës elektrike

Disidenti.net

“Serbia e ka humbur Kosovën”, Gjukanoviç: Po ndjek politikën e Putinit që kërkon të rikthejë sovjetizmin

Disidenti.net
Disidenti

‘Asociacion i maleve të Sharrit, të Lumit Lepenc’, ‘A je mirë çka po flet?’ – Përplasen Kurti e Abdixhiku