Disidenti
Lajme

Armend Muja: Kurti është kryeministër i popullit, më i pëlqyeri nga qytetarët e vendit

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Armend Muja, nuk është përmbajtur që t’i thur elozh liderit dhe kryeministrit Albin Kurti, duke thënë ‘Albin Kurti, kryeministër i popullit, nga populli, për popullin’.

Ai e përmendi se në 10 vitet e fundit Kurti ka qenë kryeministri më i pëlqyer nga qytetarët e vendit.

“Albin Kurti, Kryeministër i popullit, nga populli, për popullin – Kurti ka regjistruar shkallën më të lartë të knaqshmërisë me punën e Kryeministrit në matjet e opinionit publik që nga viti 2012”, shkroi ai.

Postimi plotë:

Albin Kurti, Kryeministër i popullit, nga populli, për popullin – Kurti ka regjistruar shkallën më të lartë të knaqshmërisë me punën e Kryeministrit në matjet e opinionit publik që nga viti 2012.

Këto të dhëna të publikimit të tremujorit të fundit të çdo viti 2012-2021 të Pulsit Publik të UNDP/USAID janë bërë publike javë më parë por nuk kanē gjetur mbulueshmëri mediatike. Të dhënat tregojnë që korrupsioni nuk është më shqetësim kryesor për Kosovën.

Qeriqi përlotet nga statusi i Muratit: Ende vuaj nga dhimtë e plagëve, kur ky flinte, unë isha në Pashtrik

Disidenti.net

Osmani: Lajçak s’është president i Kosovës – S’ka Asociacion, OJQ mund të ketë

Disidenti.net

Shkëlzen Gashi e imiton dhe ia përmend shampanjën Çollakut: Keni vjedhë sa keni mujtë

Disidenti.net
Disidenti

Armend Muja: Kurti është kryeministër i popullit, më i pëlqyeri nga qytetarët e vendit