Disidenti
Lajme Sport

Agim Ademi ndalohet për 48 orë, dyshohet për dy vepra penale

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi është ndaluar për 48 orë nga Policia e Kosovës, pasi dyshohet për kryerjen e dy veprave penale.

I pari i shtëpisë së futbollit kosovarë ishte intervistuar sot nga Policia e Kosovës, ndërsa me vendim të prokurorit ka mbetur në mbajtje.

“Prokurori i Shtetit ka lëshuar aktvendim mbi ndalimin e Kryetarit të Federatës së Futbollit të Kosovës, për shkak të dyshimit të kryerjes së veprave penale “Keqpërdorimi i besimit”, nga neni 330 dhe “Shmangie nga tatimi”, nga neni 307 të KPRK-së.

I njëjti me urdhër të Prokurorit të Shtetit është dërguar në mbajtje në kohëzgjatje prej 48 orësh, derisa në koordinim me Policinë janë duke u ndërmarrë veprime hetimore lidhur me këtë çështje penale”, thuhet në njoftimin e Prokurorisë Themelore në Prishtinë.

Dje gjatë ditës ishte intervistuar edhe zyrtari financiar i FFK-së, Agim Gashi.

Vetëm para disa ditësh, Agim Ademi ishte shpallur i pafajshëm nga akuzat për detyrim.

Për shkak të pakënaqësive 40 zyrtarë dhanë dorëheqje

Disidenti.net

Parashikimi i motit për dy javët e ardhshme: Rrezik nga vërshimet apo përmbytjet e shpejta

Disidenti.net

Lutfi Haziri: Ndëshkime të reja do të ketë, amerikanët e mbajnë fjalën

Disidenti.net
Disidenti

Agim Ademi ndalohet për 48 orë, dyshohet për dy vepra penale